Vi har mange ting vi må planlegge om dagen og om noen dager møtes vi til styremøte. Vi er i ferd med å sette sammen en ressursgruppe! Kanskje det er noe for deg?
Prosjekter vi skal gjennomføre er:
- Sette sammen finansiering av lag som skal delta i Norway Cup til neste år. 2010 er tross alt året da “hele” fotballverdens øyne er rettet mot Afrika. Vi ønsker at et jentelag og et guttelag fra Gambia skal få representere landet sitt i 2010 på Ekebergsletta.
Noen av de som spiller på det gambiske landslaget fikk sine første fotballsko gjennom GIFTS’ innsamling av utstyr på Norway Cup!
- Finansiering av videre drift av fotballskolene våre. Flere hundre barn/ungdom deltar nå på regelmessige treninger og dette er et viktig tilbud! Både jenter og gutter deltar. Dette er ikke det store budsjettet, men penger må vi ha for å drive! Vi skal legge ut budsjett etter styremøte.
- Planlegge gjennomføringen av fotballturneringen vi organiserer hver Påske i Gambia.
Så hva kan du bidra med? Vi trenger alle slags “talenter” enten det er jus, media, organisasjonserfaring , mm. Alle kan noe!
Send oss en mail om du vil vite mer eller om du har en lys idé som kan gjøre GIFTS enda bedre!




Hei , jeg vil først gratuelere for en fantastisk organisasjon dere har her. Jeg har selv røtter til Gambia og har vært gjest i landet, jeg har sett og oppdaget at deres organisajon er en mangelvare i et land fult med sportstalenter, og mulighetene er tildelt få. Jeg ser også at dere ser etter noen som kan bidra på sin måte, med penger og annet praktisk. Jeg er til daglig konseptutvikler og skulle det være noe i den sjangeren,jeg kan bidra med, send meg en mail.
Jeg er også tilgjengelig om dere trenger til områder utover konseptutvikler.
Dere har nå min e-mail
Ta kontakt!!
Vennlig Hilsen
Rigmor M Fagerland
Tusen takk for hyggelig tilbakemelding Rigmor! Vi trenger slike støttespillere som deg fremover, så vi er absolutt interessert i en prat med deg
Takk , avtaler gjeren et møte .-)
Vennlig Hilsen
Rigmor M Fagerland